- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Uroczystości rocznicowe WOP i SG w Barwinku
22 czerwca br. w Barwinku odbyła się uroczystość z okazji 77. rocznicy powstania Wojsk Ochrony Pogranicza i 31. rocznicy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Uczestniczyła w niej delegacja z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z przewodniczącym Związku Emerytów i Rencistów SG przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu w składzie: Cezary Okoczuk, Michał Głocki, Zdzisław Werszing oraz Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, Alicja Jaworska- wnuczka płka Józefa Jaworskiego I dowódcy strażnicy w Barwinku po II wojnie światowej, Maria Kwaśniowska –była pracownica strażnicy WOP w Barwinku, emerytowani żołnierze WOP: Stanisław Kwaśniowski, Mieczysław Nykiel, Adam Jakubus oraz sołtys wsi Barwinek Józef Magnuszewski, były żołnierz Wojska Polskiego, WOP, SG.
Złożone zostały wiązanki i znicze na pomniku pierwszego dowódcy strażnicy i jego małżonki – państwa Jaworskich oraz przy pomniku upamiętniającym żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnili służbę w ochronie granicy państwowej w latach 1918-2007. Pomnik w Barwinku powstał w 2011 roku, pierwszy w Rzeczypospolitej Polskiej w celu upamiętnienia tych, którzy przez wiele lat ochraniali, w ciężkich warunkach terenowych, granicę Państwa Polskiego. W ramach uroczystości wyróżnieni zostali medalem okolicznościowym, nadawanym na podstawie uchwały Kapituły Medalu Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej : Andrzej Bytnar- burmistrz Dukli , Barbara Jaworska- synowa I dowódcy strażnicy po II wojnie światowej w Barwinku, Mieczysław Nykiel- były żołnierz Wojsk Ochrony Pogranicza oraz Józef Magnuszewski były żołnierz Wojska Polskiego, Wojsk Ochrony Pogranicza i funkcjonariusz Straży Granicznej. Natomiast okolicznościowe tabliczki otrzymali Maria Kwaśniowska, Stanisław Kwaśniowski, Janusz Kubit, Adam Jakubus. Po uroczystości sołtys podziękował zebranym za przybycie i za pamięć.
Burmistrz Dukli na zakończenie spotkania podkreślił, że ochrona granic ma dzisiaj szczególne znaczenie. Dlatego trzeba wyrażać wdzięczność wszystkim formacjom, które troszczą się o bezpieczeństwo Polaków.