Poświęcona wielkiemu duklaninowi

5 lipca 2014 roku uroczystą sesją Rady Miejskiej w Dukli rozpoczęły się Dni Dukli 2014. Wzięli w niej udział radni Rady Miejskiej w Dukli, burmistrz Dukli Marek Górak, wiceburmistrz Andrzej Bytnar, a także zaproszeni goście. Ze względu na uroczystości związane z 600. leciem urodzin i ogólnopolskim Rokiem św. Jana z Dukli sesja była poświęcona największemu i najbardziej znanemu jak do tej pory duklaninowi. Sesje otworzył Andrzej Dziedzic przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli, po czym oddał głos o. Micheaszowi Okońskiemu kustoszowi Sanktuarium św. Jana z Dukli, który przedstawił prezentację multimedialną "2014 Rokiem św. Jana z Dukli" i promował nowo wydany album fotograficzny "Idę do Ciebie Janie.." wydany z okazji Jubileuszu 600. lecia urodzin naszego rodaka. Redakcją albumu zajmował się o. Dobromił Godzik. Po tych wystąpieniach odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Pauliny Pietrusza gitarzystki, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie, niezwykle utalentowanej, która wygrała w swojej grupie wiekowej VI Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Gitara na Kresach 2014". Paulina zagrała utwory: Fernando Sor - Wariacje op. 26 , Francisco Tarrega - Kaprys Arabski, Jorge Morell - Bossa In Re. O książce3 "Na Puszczy - legenda o św. Janie z Dukli" wydanej także z okazji Jubileuszu 600 lecia opowiadał autor Jan Tulik.

2014-07-19