Młodzi artyści rozsławiają Wietrzno

12 stycznia 2012r. uczniowie klasy III SP w Wietrznie Natalia Śliwińska i Michał Ukleja wraz z opiekunką p. Martą Marszał wzięli udział w finałowej gali VII edycji konkursów "Bezpieczniej z prądem", która odbyła się w siedzibie PSE Operator w Konstancinie - Jeziornie. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego kraju, co daje pełen obraz tego, jakie zdolności drzemią w "małych artystach" z podstawówki w Wietrznie.

Tym bardziej cieszymy się, że nasi uczniowie zostali wyróżnieni, a ich prace wysoko ocenione przez Komisję Konkursową, w której ekspertami byli m.in. artyści plastycy. Stanęli oni w obliczu trudnego zadania, jakim było wyłonienie najlepszych prac przy tak wyrównanym poziomie. Komisja nie szczędziła ciepłych słów pod adresem wszystkich nauczycieli szkoły, którzy wsparli proces przygotowania prac. Pogratulowano także szkole uzdolnionych uczniów z nieposkromioną wyobraźnią. Tegoroczna edycja konkursów regionalnych prowadzona była przez spółki energetyczne od 15 września do 16 listopada 2011r. dla najmłodszych uczestników, dzieci z klas I - III szkół podstawowych przygotowano konkurs plastyczny na temat: "Na tropie przyjaznej energii elektrycznej". To właśnie w Radomiu PSE - Wschód S.A zostały docenione prace naszych dzieci. Komisja konkursowa przyznała nagrodę II miejsce dla Michała Marszała i wyróżnienia dla Natalki Śliwińskiej oraz Michała Uklei uczniów Szkoły Podstawowej w Wietrznie. Dzięki uprzejmości prezesa zarządu p. Leszka Jastrzębiowskiego i zaangażowaniu p. Katarzyny Kowalczyk, dzieci mogły przeżyć wiele radości podczas pobytu w Radomiu a później w Konstancinie - Jeziornie. Oprócz wspaniałego poczęstunku, mogły podziwiać występy artystyczne, pokazy iluzji Macieja Pola, przejechać się elektrycznym samochodem i poznać "ważne" osobistości polskiej gospodarki i biznesu. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani plecakami pełnymi słodyczy i gadżetów. W Konstancinie - Jeziornie czekała jeszcze jedna miła niespodzianka, praca Michała Marszała została dodatkowo wyróżniona w etapie ogólnopolskim. Zarówno uczniowie jak i Szkoła Podstawowa w Wietrznie otrzymała wartościowe nagrody, za które dziękujemy.

Marta Marszał
nauczycielka SP w Wietrznie