BEZDOMNI ZIMĄ - NIE BĄDĹšMY OBOJĘTNI!

Pora zimowa to szczególnie niebezpieczny czas dla osób pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne, znaczne spadki temperatur, opady śniegu stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych i niepełnosprawnych. Zagrożenie takie dotyczy również osób będących pod wpływem alkoholu.

W związku z powyższym Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje bezpłatna, całoroczna i całodobowa infolinia o numerze 987, pod którym osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej z powodu złych warunków atmosferycznych. Najbliższe schroniska dla bezdomnych znajdują się w Krośnie, Jaśle i Sanoku.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o niezwłoczne zgłaszanie do pracowników MGOPS w Dukli, wszystkich przypadków osób, które są narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

Pełny wykaz zaktualizowanych placówek udzielających wsparcia w woj. podkarpackim znajdziecie Państwo na stronie www.mgops.dukla.pl/placowki_wsparcia.php.

2011-11-21