baner-mpolski

Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Seniorów

(Brzostek, 11 lutego 2018 r.)

Michał Olbrycht i Szymon Sporek wicemistrzami Podkarpacia Seniorów w tenisie stołowym.

Rewelacyjnie spisali się podczas rozgrywanych Mistrzostw Podkarpacia Seniorów młodzi tenisiści stołowi z Dukli.
Michał i Szymon są jeszcze kadetami ale podczas rozgrywanych 11 lutego 2018r. sprawili dużą sensację zdobywając tytuł wicemistrza Podkarpacia w tenisie stołowym w grze podwójnej. Droga do finału nie była łatwa. W pierwszej rundzie po zaciętym pojedynku pokonali Wiśniewskiego i Pelczara z Krosna (3:1) (turniejowa 3) . Kolejny pojedynek i kolejna wygrana. Para Madej , Dąbrowski musiała pogodzić się z porażką (3:1). W półfinale po zaciętej i trzymającej w napięciu  grze chłopcy pokonali parę Klocek, Seroka (3:1) (turniejowa 2).
W finale Michał i Szymon musieli uznać wyższość ubiegłorocznych brązowych medalistów Mistrzostw Polski (Marcinowski, Cyrnek) przegrywając (0:3).
Zdobycie srebrnego medalu w grze podwójnej poprzedzone było bardzo dobrym występem w grze pojedynczej gdzie Michał zajął 6, a Szymon 9 miejsce spośród 40 zgłoszonych zawodników.