- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025
Po 80 latach zostali godnie pochowani

5 maja br. na cmentarzu wojennym z II wojny światowej w Dukli odbyła się uroczystość pochówku dwóch anonimowych żołnierzy I Czechosłowackiego Korpusu Armijnego, walczącego obok Armii Czerwonej podczas operacji karpacko-dukielskiej na terenie dukielszczyzny na jesieni 1944 roku, dowodzonego początkowo przez gen. J. Kratochvilova, a później przez gen. L. Svobodę. Operacja miała na celu, oprócz zajęcia przełęczy karpackich, przyjście z pomocą rozpoczętemu powstaniu słowackiemu.
W pochówku uczestniczył zastępca burmistrza Dukli Bohdan Gocz reprezentujący władze samorządowe gminy Dukla, dyrektor Muzeum w Bóbrce Barbara Olejarz, a także delegacja ze Słowacji w składzie Jan Cholodniak, Josef Rodak, ksiądz i przedstawiciele ze związku kombatantów słowackich. Po odprawieniu modlitwy przez księdza, złożone w trumienkach szczątki dwóch anonimowych żołnierzy spoczęły na dukielskiej ziemi. Po 80 latach zostali godnie pochowani – powiedział zastępca burmistrza Dukli, podziękował również wszystkim za udział w uroczystości.
W grudniu 2024 roku na terenie Bóbrki, a dokładnie na terenie należącym do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, w związku z planowaną inwestycją – poszerzeniem parkingu, przeprowadzona została ekshumacja z zamiarem przeniesienia szczątków na cmentarz wojenny w Dukli. Informacje ustne wiązały pochówek z anonimowym żołnierzem I Czechosłowackiego Korpusu Armijnego z okresu II wojny światowej. W trakcie badań archeologicznych odsłonięto płytką jamę grobową z dwoma szkieletami. Odkryte wyposażenie w postaci manierek wojskowych, saperek i innych elementów żołnierskiego wyposażenia potwierdza czas pochówku i przynależność żołnierzy. Badania przeprowadzone przez antropologa z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego wskazują, że szczątki należą do dwóch młodych mężczyzn, których wiek nie przekracza 24 lat. Odkryte elementy żołnierskiego wyposażenia zostały skierowane do konserwacji, po której mają trafić do dukielskiego muzeum.
Krystyna Boczar-Różewicz