Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Krzysztof Ukleja i Franciszek Szyndak będą reprezentować gminę Dukla


Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          Zwycięzcy eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Krzysztof Ukleja ze Szkoły Podstawowej w Dukli i Franciszek Szyndak ze Szkoły Podstawowej w Głojscach będą reprezentować gminę Dukla w eliminacjach na poziomie powiatowym, które w tym roku odbędą się 19kwietnia w Krośnie – Turaszówce.

16 lutego br. odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Odbywały się w tym roku w dwóch grupach: szkoły podstawowe klasy od I-IV i klasy od V-VIII.  Konkurs był dwuetapowy. Po teście sprawdzającym zakres wiedzy pożarniczej uczestników konkursu wybrano 7 osób z największą ilością punktów. Drugi etap konkursu, który przebiegał w formie ustnej wyłonił zwycięzców. Nad przebiegiem eliminacji czuwało jury w składzie:  dh Maksymilian Długosz – prezes OSP Równe, dh Stanisław Bauer – prezes OSP Tylawa, dh Damian Madej – Naczelnik OSP Dukla, dh Wiktor Madej – Prezes Zarządu OSP RP, dh Jarosław Gniady – skarbnik OSP w Równem. Organizatorem konkursu była Gmina Dukla i Miejsko-Gminny Zarząd OSP RP w Dukli. Zwycięzcami eliminacji pisemnych i ustnych zostali:


Grupa - szkoła podstawowa:

I grupa wiekowa (klasy I-IV)

1.  miejsce – Krzysztof Ukleja ( SP Dukla)
2.  miejsce – Antoni Drozd (SP Dukla)
3.  miejsce – Fabian Przybyłowski (SP Tylawa)

II grupa wiekowa (klasy V-VIII)

  1. miejsce – Franciszek Szyndak ( SP Głojsce)
  2. miejsce – Mikołaj Wilk (SP Równe)
  3. miejsce – Tomasz Agaś (SP Tylawa)
  4. miejsce – Klaudia Jakubik (SP Łęki Dukielskie)

Nagrody i dyplomy wręczali : sekretarz gminy Dukla Piotr Świder i członkowie jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w turnieju, laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Dukli, a także nagrodę pieniężną od Gminy Dukla w formie bonu podarunkowego. Laureaci pierwszego miejsca będzie reprezentować gminę Dukla na eliminacjach powiatowych turnieju, który odbędzie się 19 kwietnia w Krośnie - Turaszówce. Laureatom gratulujemy, a Krzysztofowi i Franciszkowi życzymy również powodzenia w kolejnym etapie turnieju.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2024-02-21

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.