- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
Wernisaż wystawy i premiera filmu
W czwartek, 9 września 2021 roku, w sali wystawienniczej Ośrodka Kultury w Dukli przy ul. Kościuszki 4, odbył się wernisaż wystawy powarsztatowych prac, a w sali kinowo-teatralnej premiera filmu dokumentującego warsztaty i promującego dziedzictwo kulturowe i naturalne naszej gminy.
Wernisaż rozpoczęła prezes Stowarzyszenia „Animare” Barbara Marchewka, która przywitała przybyłych gości: o. Ksawergo Ogórka, Roberta Neumanna, który przygotował film, uczestników warsztatów pisania ikon i zielarskich, a także wszystkich którzy przybyli na podsumowanie projektu. Następnie uczestnicy udali się do sali kinowo-teatralnej, aby zobaczyć film. Duże brawa świadczyły, że film się podobał. Można go będzie obejrzeć na stronie internetowej gminy Dukla w zakładce dotyczącej filmów. Pani prezes podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Po projekcji filmu uczestnicy częstowali się pysznościami przygotowanymi przez uczestników warsztatów i wernisażu. Muzyczną oprawę na akordeonie zapewnił p. Krzysztof Orzechowski z Pałacówki.
Projekt „Szlakiem ikon i dzikiej kolacji” realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Ekologicznych „Animare” w terminie od 1 czerwca do 31 października 2021 roku na terenie gminy Dukla we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dukli, a finansowany ze środków gminy Dukla, przeznaczonych na zadanie publiczne z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. W ramach projektu zrealizowano: warsztaty zielarskie pt. „Poszukiwanie, rozpoznawania i wykorzystanie dzikich roślin” prowadzone przez Joannę Sadowską – Wrzecionko, które zakończyły się wspólnie przygotowana „dziką kolacją”. Warsztaty pisania ikon pt. „Od tradycji do współczesności”, prowadzone przez Barbarę Marchewkę. Warsztaty pisania ikon poprzedziła wizyta i udział we mszy św. w cerkwi w Trzcianie i Zawadce Rymanowskiej oraz w Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Powstał również film dokumentujący warsztaty i promujący dziedzictwo kulturowe i naturalne naszej gminy.
Krystyna Boczar-Różewicz