- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
Kwiatowy Skwer Nadziei
"Kwiatowy Skwer Nadziei" - rewitalizacja terenu przy Kościele Parafialnym w Równem.
Celem inicjatywy była rewitalizacja, uporządkowanie i estetyczne zagospodarowanie terenu przy kościele parafialnym w Równem. Działania opierały się na 3 etapach prac. Pierwszym etapem było zaprojektowanie i wytyczenie kształtu rabaty. Drugi etap polegał na ściągnięciu wierzchniej warstwy trawnika, zglebogryzowaniu ziemi, zamocowaniu palisady i wypełnieniu rabaty ziemią ogrodniczą. Ostatni etap prac polegał na zasadzeniu cebul kwiatowych, sadzonek i pokryciu rabaty korą sosnową. Zrealizowaną inicjatywę upamiętniła tabliczka pamiątkowa.
Inicjatywa skierowana była do mieszkańców wsi Równe. Do udziału w przedsięwzięciu zaangażowały się organizacje działające na terenie wsi Równe oraz przy Szkole Podstawowej im. Michała i Marii Krukierków. Byli to członkowie Stowarzyszenia "Równianie", Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckiej, Rady Parafialnej, 14 Drużyny Harcerskiej WATRA z Równego oraz chętni mieszkańcy wsi. Projekt miał na celu zmotywować mieszkańców do wspólnego działania. Ponadto przysłużył się integracji międzypokoleniowej.
Rezultatem działań jest całoroczna rabata kwiatowa. Inspiracją dla grupy nieformalnej "Ogrodniczki" była Akcja "Pola Nadziei"- kampania mająca wymiar społeczny, której podstawą jest wolontariat.
Rówieński Kwiatowy "Skwer Nadziei" będzie symbolem kwitnącej współpracy społeczności. Inicjatywa pokazuje wartość pracy wolontariuszy i ma zachęcić szersze grono osób do współpracy z naszym Stowarzyszeniem Miłośników Równego "Równianie" w przyszłości. Symboliczna, żółta, żonkilowa rabata będzie rozkwitać co roku. Równe - tutaj rozkwita dobro.
Inicjatywa realizowana była w dniach 04.11 -20.11.2020
Wniosek o dotację podjęło Stowarzyszenie Miłośników Równego " Równianie". To już druga nasza inicjatywa realizowana z tych funduszy. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: http://www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl/
Logo projektu w 2020 r.:
„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.”